Wall Street zamknęła październik na plusie

opublikowano: 31-10-2017, 21:14

Ostatnia sesja października na amerykańskich giełdach toczyła się pod dyktando kupujących, choć ich potencjał widoczny był przede wszystkim na rynku spółek technologicznych. W efekcie miesiąc został zakończony największymi wzrostami indeksów od lutego.

Wsparciem dla indeksów oprócz spółek high tech, były też spółki które pochwaliły się nadspodziewanie dobrymi wynikami kwartalnymi. Tak było m.in. w przypadku koncernów Mondelez i Kellog, reprezentujących szeroko rozumiany sektor konsumencki. 

Nasdaq, Wall Street
Zobacz więcej

Nasdaq, Wall Street fot. Bloomberg

Ogólnie rzecz biorąc, po zaprezentowaniu raportów kwartalnych przez ponad połowę spółek z indeksu S&P500 szacuje się, że zyski firm wzrosły o 7 proc. w trzecim kwartale wobec wcześniejszej prognozy z początku października rzędu 5-9 proc. 

Pozytywne w odbiorze okazały się też dane makro. Zamiast spodziewanego spadku wzrósł w październiku indeks Chicago PMI, który znalazł się na najwyższym poziomie od marca 2011 r. Z kolei wskaźnik zaufania amerykańskich konsumentów był we wrześniu na niemal 17-letnim szczycie.

Dobre nastroje studzone były nieco przez mocną przecenę akcji Qualcomm, sięgającą momentami ponad 7 proc. To efekt informacji, że producent iPhoneów i iPadów zrezygnuje z dostaw procesorów od Qalcommu. 

Z kolei notowania Apple rosły o ponad 1,4 proc. ustanawiając nowy rekord. Na nowe szczyty wspiął się również kurs papierów Intela, który może być beneficjentem „problemów” Qualcomm.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,12 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,09 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,43 proc. Ten ostatni ustanowił 62 rekord zamknięcia w 2017 r. co jest najdłuższą taką serią od 1980 r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy