Walmart zmniejszy sprzedaż amunicji

  • DI
opublikowano: 04-09-2019, 22:00

Największy amerykański koncern handlu detalicznego Walmart ogłosił, że w następstwie niedawnych zbiorowych zabójstw z użyciem broni palnej wstrzyma sprzedaż niektórych rodzajów amunicji strzeleckiej we wszystkich swoich sklepach na terenie USA.

Dotyczy to także oferowanej dotychczas jedynie w stanie Alaska ręcznej broni strzeleckiej. Po wyprzedaniu obecnych zapasów z obrotu wycofana zostanie amunicja do karabinków krótkolufowych kalibru m.in. 5,56 mm. Jest ona używana powszechnie w broni myśliwskiej, ale także w broni stylizowanej na wojskową.

Walmart oświadczył, że podjął decyzję w związku z zabiciem w USA w sierpniu 38 osób w trzech strzelaninach — w El Paso i w Odessie w stanie Teksas oraz w Dayton w stanie Ohio. Zbrodnia w El Paso, której skutkiem była śmierć 22 osób, dokonana została w centrum handlowym Walmartu. Koncern przewiduje, że jego udział w rynku amunicji w Stanach Zjednoczonych spadnie z dotychczasowych 20 proc. do poziomu między 6 i 9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane