Walne Grupy Lotos wstrzyma podwyżki

Paweł Janas
opublikowano: 20-02-2008, 00:00

Skarb da dziś zielone światło inwestycjom w grupie, ale do czerwca wstrzyma decyzję w sprawie wynagrodzeń zarządu.

Skarb da dziś zielone światło inwestycjom w grupie, ale do czerwca wstrzyma decyzję w sprawie wynagrodzeń zarządu.

Dziś odbędzie się przerwane 22 stycznia nadzwyczajne walne Lotosu. Według informacji z resortu skarbu, skarb i Nafta Polska mają przegłosować zgodę na zabezpieczenia na majątku pod kredyty. Bez tej decyzji Lotos nie mógłby uzyskać 1,75 mld USD na program rozwoju „10+”.

— Zarząd przekonał nas, że program jest zaawansowany i musi być kontynuowany. Inwestycje przygotowane są profesjonalnie. Ponadto plany dotyczące np. wzrostu produkcji oleju napędowego wpisują się w prognozy wzrostu zapotrzebowania na to paliwo — mówi Krzysztof Żuk, wiceminister skarbu.

Jak dodaje, program inwestycyjny Lotosu nie kłóci się także z inwestycjami i planowanym wzrostem produkcji w PKN Orlen

Z porządku obrad zdjęte zostaną proponowane przez zarząd uchwały dotyczące programu motywacyjnego dla kadry menedżerskiej i wzrostu wynagrodzeń dla zarządu.

— Kierunkowo dajemy na to zgodę, ale chcemy przyjąć uchwałę zobowiązującą zarząd do doprecyzowania regulaminu wynagradzania kadry. Zarząd powinien też doprecyzować powiązanie zarobków władz spółki z realizowanym programem wzrostu wartości. Powinno to także zostać wpisane w aktualizację strategii, która ma być gotowa do czerwca — podkreśla minister Żuk.

Decyzja ta będzie oznaczała, ze zapewne do lata zarządowi nadal nie uda się wprowadzić do zarządu osób odpowiedzialnych za handel i wydobycie ropy. Zdobycie dobrych fachowców nadal będzie utrudniać tzw. ustawa kominowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane