Walne Pozmeatu: konflikt trwa

Radosław Górecki
23-10-2003, 00:00

Zgodnie z przewidywaniami walne Pozmeatu nie dokonało wczoraj zmiany w statucie społki. Chodziło o umożliwienie zarządowi podniesienia kapitału w ramach kapitału docelowego. Wniosek BRE Banku w tej sprawie przepadł w głosowaniu już po raz czwarty.

Akcjonariusze mniejszościowi skrytykowali przygotowany przez PriceWaterhouseCoopers raport o stanie spółki, którty ich zdaniem jest nieobiektywny. Emilia Nowaczyk z RN zaproponowała uchwalę zobowiązującą zarząd firmy do skierowania w tej sprawie wniosku do prokuratury. Projektu tej uchwały nie poddano pod głosowanie.

Stanisław Konracikowski, prezes Pozmeatu, ostrzegł, że spółce grozi upadłość, komornicy prowadzą wobec niej postępowania egzekucyjne a zakład w każdej chwili może zostać odcięty od dostaw prądu. Krótkoterminowe zobowiązania Pozmeatu sięgają 90 mln zł.

Walne przyjęło uchwałę o dalszym istnieniu spółki. Przewiduje ona uzupełnienie zarządu i obliguje go do realizacji programu naprawczego i znalezienia inwestora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Walne Pozmeatu: konflikt trwa