Walne Sfinksa do powtórki

Katarzyna Latek
opublikowano: 01-02-2011, 00:00

Akcjonariusze nie głosowali nad uchwałami o podwyższeniu kapitału. Nie przeszkodzi to jednak w porozumieniu z bankami.

Akcjonariusze nie głosowali nad uchwałami o podwyższeniu kapitału. Nie przeszkodzi to jednak w porozumieniu z bankami.

Sfinks musi ponownie zwołać NWZA. Na wczorajszym walnym nie zapadły decyzje o emisji — "z powodów formalnych". W uchwałach były propozycje dotyczące podwyższenia kapitału zakładowego z 14,9 mln zł do maksymalnie 44,7 mln zł. Dzięki temu firma mogłaby wyemitować do 29,8 mln akcji.

— Zależy nam, aby ta emisja przebiegła jak najsprawniej i bez niepotrzebnego ryzyka. Nie możemy narażać spółki na to, że po upływie kilku miesięcy, nawet już po złożeniu prospektu w KNF czy, co gorsza, przeprowadzeniu emisji akcji, któryś z akcjonariuszy zaskarży podjęte na dzisiejszym NWZA uchwały — tłumaczyła cytowana w komunikacie Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes Sfinksa.

W zeszłym tygodniu Sfinks podpisał porozumienie z wierzycielami. Przewidywało ono m.in. konwersję długu na akcje, umorzenie i częściową spłatę długu. Szczegółowe warunki tego planu miały zależeć właśnie od powodzenia emisji akcji, o której wczoraj mieli zadecydować akcjonariusze.

"Odłożenie głosowania na kolejne NWZA nie wpływa na realizację zawartych w ubiegły piątek porozumień z bankami i harmonogram przygotowań emisji akcji" — zapewnia Sfinks.

Spółka poinformowała także o zmianach w akcjonariacie. Sylwester Cacek sprzedał swoje udziały w spółce OrsNet Sławomirowi Pawłowskiemu, który jest obecnie jej jedynym udziałowcem i pośrednio stał się również właścicielem 17,29 proc. akcji Sfinksa. Sylwester Cacek utrzymał jednak cały pakiet swoich akcji Sfinksa — 21,26 proc.

— Transakcja ta nie zmienia moich planów wobec Sfinksa, jestem w dalszym ciągu zainteresowany inwestowaniem w spółkę i jej rozwojem. Zamierzam także zwiększać moje zaangażowanie kapitałowe w spółce w związku z planowaną emisją akcji — zapewnia Sylwester Cacek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane