Wandzel w Lechu Poznań?

AS
01-06-2009, 12:52

Według Polsat Sport nowym współwłaścicielem Lecha będzie … piłkarski kibic Maciej Wandzel, udziałowiec NFI Progress i  Zachodni. Sam zainteresowany w rozmowie z "PB" twierdzi jednak …

„Wkrótce Rutkowski przestanie być jedynym właścicielem Lecha” – donosi Gazeta.pl powołując się na telewizję Polsat Sport. Dziennikarze stacji prowadzący niedzielny program "Café Futbol" ujawnili nazwisko nowego współwłaściciela Lecha, który ma w nim objąć 25 proc. udziałów. Chodzi o znanego, giełdowego inwestora.

Nowym udziałowcem Lecha ma być ponoć Maciej Wandzel, większościowy akcjonariusz dwóch giełdowych funduszy: NFI Zachodni i NFI Progress. W ostatnich latach zasłynął udanym połączeniem dwóch, znanych odzieżowych firm: Vistuli i Wólczanki. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Według portalu Wandzel to również dobry kolega właściciela Lecha i holdingu Amica  Jacka Rutkowskiego. Do końca 2008 r. Wandzel był członkiem rady nadzorczej Amiki. Teraz znanym inwestor ma pomóc Rutkowskiemu w prowadzeniu Lecha. „Nie tylko finansowo, poprzez wykupienie udziałów w klubie. Jego rola ma także polegać na przyciągnięciu do klubu osób i firm z dużym kapitałem” – informuje gazeta.pl.

„PB” udało się porozmawiać z Maciejem Wandzlem. Niestety zaprzecza on doniesieniom medialnym. - Informacja o zakupie przeze mnie 25 proc. udziałów w Lechu Poznań nie jest prawdziwa. Żadne rozmowy się nie toczą. Na ten moment nic takiego nie ma miejsca – powiedział nam Wandzel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wandzel w Lechu Poznań?