Wang: Chiny gotowe do rozmów z USA

opublikowano: 06-11-2018, 08:47

Wiceprezydent Wang Qishan powiedział, że Chiny są gotowe dyskutować i pracować z USA nad rozwiązaniem problemów dotyczących handlu, donosi Reuters.

- Strona chińska jest gotowa dyskutować z USA o problemach budzących wzajemne zaniepokojenie i pracować nad rozwiązaniami dotyczącymi handlu akceptowalnymi dla obu stron – powiedział Wang podczas forum gospodarczego w Singapurze. – Świat stoi dziś w obliczu wielu problemów, które wymagają bliskiej współpracy między Chinami i USA. Jesteśmy przekonani, że Chiny i USA wspólnie zyskałyby na współpracy i straciły na konfrontacji – dodał.

Departament Stanu informował, że w piątek w Waszyngtonie odbędzie się spotkanie wysokiego szczebla przedstawicieli USA i Chin. W poniedziałek prezydent Donald Trump mówił, że Chiny chcą się dogadać z USA. W tym miesiącu spotka się z prezydentem Chin na szczycie G20 w Argentynie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu