Czytasz dzięki

Wantuch Investment oraz Patrycja Kojder-Orent TANIA KASA na liście ostrzeżeń KNF

  • PAP
opublikowano: 30-10-2020, 11:25

Dwa podmioty: Wantuch Investment oraz Patrycja Kojder-Orent TANIA KASA zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w piątek w komunikacie.

Komisja podała, że oba podmioty zostały wpisane na listę ostrzeżeń w związku z zawiadomieniem przez Urząd KNF prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Wedle KNF zawiadomienie skierowane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w przypadku Wantuch Investment dotyczyło art. 296 ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych i polegało na nieuprawnionym użyciu w reklamie działalności pojęcia fundusz inwestycyjny.

KNF poinformował, że zawiadomienie Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu dotyczące podmiotu: Patrycja Kojder-Orent TANIA KASA z siedzibą w Skwierzynie, dotyczyło art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych, a podmiot prowadził nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane