Wardacki: kupno niemieckiej Compo Expert możliwe na przełomie kwietnia i maja

  • PAP
opublikowano: 22-03-2018, 14:01
aktualizacja: 22-03-2018, 14:02

Grupa Azoty, która w połowie lutego złożyła niewiążącą ofertę wstępną objęcia 100 proc. udziałów w spółkach niemieckiej grupy Compo Expert, liczy, że do finalizacji transakcji dojdzie na przełomie kwietnia i maja - poinformował PAP Biznes prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.

Konsolidacja w ramach Grupy Azoty przynosi
korzyści w wielu obszarach, również w zakresie badań, rozwoju i innowacji. Dlatego
również i w tym aspekcie działamy organicznie, prowadząc projekty zarówno na
poziomie korporacyjnym, jak i w poszczególnych spółkach - zaznaczył Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty
Zobacz więcej

Konsolidacja w ramach Grupy Azoty przynosi korzyści w wielu obszarach, również w zakresie badań, rozwoju i innowacji. Dlatego również i w tym aspekcie działamy organicznie, prowadząc projekty zarówno na poziomie korporacyjnym, jak i w poszczególnych spółkach - zaznaczył Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Fot. GK

"Rozmowy przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zakładamy, że do finalizacji transakcji dojdzie w połowie kwietnia, do początku maja" - powiedział PAP Biznes Wardacki.

"Pierwsze analizy pokazują, że jest to zdrowa spółka, produkująca nawozy specjalistyczne, które dobrze uzupełnią naszą ofertę i mającą sieć dystrybucji w ponad stu krajach" - dodał.

Niemiecka grupa Compo Expert jest globalnym producentem nawozów specjalistycznych, skierowanych do odbiorców "profesjonalnych". Jej właścicielem jest londyńska firma XIO Group, zajmująca się inwestycjami alternatywnymi.

Spółka prowadzi działalność w wielu krajach Europy (w tym w Polsce), w Ameryce Północnej i Południowej, w Azji, a także w Południowej Afryce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu