Warimpex sprzedał akcje

MBE
opublikowano: 12-05-2010, 00:00

Deweloper działający w segmencie hotelowym i biurowym uzyskał z emisji 28,8 mln EUR brutto.

Deweloper działający w segmencie hotelowym i biurowym uzyskał z emisji 28,8 mln EUR brutto.

Notowany na giełdzie w Warszawie i Wiedniu Warimpex jest zadowolony z zamkniętej właśnie oferty. Spółka sprzedawała nowe akcje zarówno w ramach emisji z prawem poboru, jak i oferty prywatnej. Do objęcia było w sumie nieco ponad 14,4 mln akcji. Sprzedały się wszystkie. Zapewne pomogło to, że cenę ustalono na 2 EUR, czyli poniżej ceny rynkowej (wczoraj w Warszawie akcje Warimpeksu taniały o 4,7 proc.).

Dzięki ofercie do kasy Warimpeksu wpłynęło około 28,8 mln EUR brutto, co oznacza około 26 mln EUR netto.

— Mimo trudnych warunków na rynkach finansowych, zapisy prawie dwukrotnie przekroczyły ofertę, a nowe akcje zostały objęte i uplasowane bez potrzeby wykonania zobowiązania gwarancyjnego — mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Spółka zamierza przeznaczyć uzyskane od inwestorów pieniądze na częściowe sfinansowanie bieżących projektów. Chodzi m.in. o Airport City St. Petersburg i budynek biurowy Le Palais w Warszawie. Zroluje też część krótkoterminowych pożyczek i spłaci część zobowiązań.

— Pozwoli nam to przyspieszyć realizację trwających projektów, jednocześnie zapewniając elastyczność i możliwość szybkiej reakcji na rozwój rynku — mówi Franz Jurkowitsch.

26

mln EUR Taką kwotę netto uzyskał Warimpex z ostatniej emisji akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu