Warmia i Mazury: 10 mln zł na B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 28-08-2017, 22:00

Nie tylko mali gracze z regionu, ale również duże przedsiębiorstwa, które realizują projekty badawczo-rozwojowe, mogą stanąć w szranki o dotacje w ramach poddziałania 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego („Działalność B+R przedsiębiorstw”).

Do podziału między wnioskodawców jest 10,6 mln zł. Zwycięzcy konkursu będą mogli przeznaczyć granty na stworzenie w swoich firmach działów B+R, w tym laboratoriów. Dotacje sfinansują również wydatki związane z prowadzeniem badań przemysłowych lub prac rozwojowych w przedsiębiorstwach oraz inwestycjami w linie pilotażowe oraz sprzęt niezbędny do fazy demonstracji. Co ważne, okres realizacji projektu powinien zakończyć się najpóźniej 31 marca 2020 r. Na badania przemysłowe mała firma może otrzymać wsparcie w wysokości do 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, a na eksperymentalne prace rozwojowe — do 45 proc. W przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw będzie to odpowiednio: 60 proc. i 35 proc. oraz 50 proc. i 25 proc. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na kwiecień 2018 r.

WAŻNA DATA: 29.09

Od tego dnia firmy mogą składać wnioski o unijne wsparcie w ramach poddziałania 1.2.1 RPO WWM. Nabór zakończy się 28 listopada.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.warmia.mazury.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Warmia i Mazury: 10 mln zł na B+R