Warmia i Mazury: 8,4 mln zł na inwestycje

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 26-12-2017, 22:00

Fundusze UE

To już ostatni dzwonek dla małych i średnich przedsiębiorców z regionu, którzy chcą zdobyć granty na modernizację infrastruktury w firmach. Jeszcze tylko przez kilka dni Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego będzie przyjmowała wnioski o dotacje w ramach poddziałania 1.3.2 RPO WiM („Firmy w początkowej fazie rozwoju”). Do podziału między wnioskodawców jest 8,4 mln zł.

Przedsiębiorcy mogą liczyć nie tylko na wsparcie kapitałowe, ale również doradcze i szkoleniowe. Granty sfinansują projekty związane z rozbudową i modernizacją istniejącej w firmach infrastruktury, w tym m.in. sprzętu i maszyn, a także zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych.

Premiowane będą przedsięwzięcia wpisujące się w obszar regionalnych inteligentnych specjalizacji dla województwa warmińsko-mazurskiego. Są to: żywność wysokiej jakości, meblarstwo, przemysł drzewny i ekonomia wody. Co ważne, realizacja inwestycji powinna zakończyć się najpóźniej do 31 marca 2019 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na maj 2018 r.

WAŻNA DATA

29.12

Do tego dnia firmy MSP mogą składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.3.2 RPO WiM.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.rpo.warmia.mazury.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Warmia i Mazury: 8,4 mln zł na inwestycje