Warmia i Mazury region przyjazny przedsiębiorcom

Materiał partnera
opublikowano: 24-11-2017, 09:06
aktualizacja: 24-11-2017, 09:07

Nowe drogi, trasy szybkiego ruchu, ale także remonty już istniejących sprawiły, że po Warmii i Mazurach nareszcie można poruszać się komfortowo i bezpiecznie. Prestiż regionu znacznie podniosły też kolejne inwestycje – rozbudowa portu lotniczego i modernizacja trakcji kolejowych. Ale nie tylko to sprawiło, że inwestorzy patrzą na to województwo coraz bardziej przychylnym okiem. Na Warmii i Mazurach po prostu wiedzą, jak dbać o biznes.

– Wszystkie działania samorządu województwa są skierowane na rozwój, na wzrost gospodarczy, na innowacyjność oraz współpracę z inwestorami, lokalnymi samorządami, sferą nauki – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Zachęcamy więc do inwestowania na Warmii i Mazurach, stwarzamy możliwości do działania, staramy się pomagać. Wszystko po to, aby hasło naszej strategii rozwoju „Warmia i Mazury regionem, w którym warto żyć” jak najpełniej wcielać w życie.

Warto wiedzieć, że działające na terenie województwa dwie specjalne strefy ekonomiczne (Warmińsko-Mazurska i Suwalska) oferują najbardziej atrakcyjną pomoc publiczną dla prowadzenia działalności gospodarczej w skali kraju. Przedsiębiorcy decydujący się prowadzić biznes w regionie mogą liczyć na ulgi podatkowe i ułatwienia administracyjne, jakich próżno szukać w innych zakątkach Polski. Co więcej, mają stały dostęp do profesjonalnych usług doradczych. Dzieje się tak m.in. za sprawą nowoczesnych parków naukowo-technologicznych zlokalizowanych na terenie województwa. Aktualnie w warmińsko-mazurskim działają trzy tego typu placówki. Parki są w Olsztynie, Elblągu oraz Ełku. Powstały z myślą o przedsiębiorstwach innowacyjnych, stosujących technologie najnowszej generacji, ale także o firmach badawczych, których potencjał jest doskonałą bazą dla innowacyjnych inicjatyw w regionie. Parki udostępniają powierzchnie biurowe, specjalistyczne laboratoria, a także grunty pod inwestycje. Do ich zadań należy również pomoc w transferze technologii pozyskiwaniu funduszy i wspieranie nowych firm na rynku.

Powstała sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE), aby zapewnić inwestorom dostęp do nieodpłatnych, kompleksowych usług informacyjnych w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji eksportu i inwestycji poza granicami Polski, oraz w celu przyspieszenia procesu umiędzynarodowienia polskich firm, a także działania na rzecz zwiększania poziomu inwestycji zagranicznych w Polsce. Dzięki tym zabiegom Warmia i Mazury stały się jednym z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarczych w Polsce. Zrównoważony rozwój budowany na produkcji, przetwórstwie i usługach stosujących innowacyjne projekty i nowoczesne technologie to współcześnie azymut regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu