Warranty put dały zarobić

Wojciech Anczok
opublikowano: 19-03-2001, 00:00

Warranty put dały zarobić

W minionym tygodniu warszawski rynek akcji starał się znaleźć dno. Na parkiecie panowała bardzo nerwowa atmosfera. Indeks poruszał się w ślad za głównymi giełdami światowymi.

Na rynku warrantów można było zauważyć w ostatnich dniach całkiem spory ruch. Był on spowodowany dwoma czynnikami. Po pierwsze znaczny obrót generowali inwestorzy wychodzący z emitowanych przez Beskidzki Dom Maklerski warrantów, które wygasły w ostatnim tygodniu. Po drugie, dużą popularnością cieszyły się również warranty put na indeks WIG 20 emitowane przez BRE.

Jak już wcześniej wspomniałem, w miniony piątek wypadł termin wygaśnięcia warrantów emitowanych przez BDM. Myślę, że warto podsumować tą emisję w kilku słowach. W najlepszych nastrojach są z pewnością posiadacze putów. Inwestycje w warranty na największe spółki takie jak: PKN, KGHM, TPSA czy Elektrim pozwoliły zrealizować 400 proc. zysku. Spośród calli tylko warranty na niektóre banki były na wygaśnięciu „in the money”. Największy zysk dały warranty na Pekao oraz Bank Śląski. Warranty call na tę druga spółkę pozwoliły zarobić dzięki wezwaniu ogłoszonemu przez ING.

W poniedziałek rusza nowa emisja warrantów BDM. Ilość spółek oraz wielkość emisji zostają na nie zmienionym poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy