Warren Buffett pozbył się po ponad 30 latach niemal wszystkich akcji Wells Fargo

opublikowano: 18-05-2021, 08:42

Berkshire Hathaway, spółka inwestycyjna Warrena Buffetta, ma akcje Wells Fargo wartości tylko 26,4 mln USD. W styczniu 2018 roku miała papiery banku wartości 32 mld USD.

Rozpoczęta w 1989 roku inwestycja w Wells Fargo, czwarty bank w USA, była jedną z najlepszych Warrena Buffetta. Ale tylko do 2016 roku kiedy okazało się, że pracownicy Wells Fargo pod presją agresywnych celów sprzedażowych otworzyli miliony niepotrzebnych rachunków, obciążali klientów nienależnymi opłatami i zmuszali nabywających auta do wykupywania ubezpieczeń. Bank musiał zapłacić za to wielomilionowe kary i wciąż boryka się z konsekwencjami afery.

Warren Buffett, fot. Bloomberg
Warren Buffett, fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że w lutym 2020 roku Buffett skrytykował bank za „głupi” system zachęt sprzedażowych i zbyt powolne działania w obliczu skandalu.

Akcje Wells Fargo notowane były w poniedziałek po 47,90 USD. Są o 28 proc. tańsze niż w szczytowym momencie w styczniu 2018 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane