Warszawa ma nowego prezydenta

Adam Brzozowski
15-01-2002, 00:00

Warszawa. Na wczorajszej sesji Rady Miasta Stołecznego Warszawy, Wojciech Kozak został wybrany na nowego prezydenta stolicy. Zastąpił na tym stanowisku Pawła Piskorskiego, który zrezygnował z fotela w związku z objęciem mandatu posła.

Wojciech Kozak zapowiedział, że będzie kontynuował inwestycje rozpoczęte przez poprzednika, głównie budowę metra i dróg, oraz zadeklarował poparcie uproszczenia ustroju miasta. Dotychczas, jako wiceprezydent nadzorował: Wydział Planowania Przestrzennego i Architektury, Wydział Inwestycji i Wydział Gospodarki Gruntami.

Czterech z dotychczasowych wiceprezydentów objęło ponownie fotele w zarządzie Warszawy. Dołączył do nich Tadeusz Gajewski, do tej pory wiceprzewodniczący rady miasta, do którego kompetencji będą należały przekształcenia własnościowe oraz sprawy porządku publicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warszawa ma nowego prezydenta