Warszawa ma prywatny teatr

Ewa Bęczkowska
opublikowano: 07-12-2001, 00:00

W Warszawie przy ulicy Foksal w miejscu dawnego Teatru Kameralnego otwarto Teatr Sabat. To powrót do teatru rewiowego sprzed lat, wzorowanego na najlepszych tego typu placówkach na świecie. Jego właścicielką jest Małgorzata Potocka, tancerka, choreograf, reżyser. Zapowiada ona, że Sabat będzie rewią klasy Lido, Moulin Rouge, Foliés Bergére oraz najlepszych teatrów Las Vegas. Pierwszym zespołem założonym przez Małgorzatę Potocką był Naya-Naya, następnie powstały Grupa Baletowa Sabat oraz Klub Tango, pierwsza scena wzorowana na legendarnym Moulin Rouge. Kolejnym wyzwaniem, jakie artystka rzuciła Warszawie, jest Teatr Sabat — miejsce rozrywki z komedią, muzyką i rewią.

Pierwszym spektaklem Sabatu była „Rewia... moja miłość” z dialogami Tadeusza Rossa w reżyserii Małgorzaty Potockiej. Wśród planowanych premier znalazły się też „Arszenik i stare koronki” — komedia kryminalna Josepha Kesselringa w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego i „Serenada Księżycowa, czyli pamiętnik gentlemana” — spektakl przedstawiający niezwykłą erę swingu z muzyką Glenna Millera. Teatr Sabat jest jedynym teatrem w Polsce, w którym tradycyjną salę widowni z krzesłami i rzędami zastąpiły eleganckie stoliki z wygodnymi fotelami. Secesyjne wnętrza przypominają eleganckie teatry w Las Vegas lub paryskie Moulin Rouge, tylko w mniejszym wydaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Warszawa ma prywatny teatr