Warszawa: podpisano umowę na budowę drogi wylotowej na Janki

PAP
opublikowano: 12-04-2013, 13:47

GDDKiA podpisała ze Strabagiem umowę na budowę drogi ekspresowej S8 na odcinku Opacz – Paszków, czyli tzw. wylotówki na Janki - poinformowała w piątek Dyrekcja. Wartość oferty to ponad pół miliarda zł, czas realizacji prac – 32 miesiące.

Na odcinku Janki – Raszyn drogi krajowe nr 8 i nr 7 tworzą wspólny wjazd do Warszawy. Średnie dobowe natężenie ruchu wynosi tam 61 tys. 240 pojazdów. Biorąc pod uwagę gęstą zabudowę, powoduje to, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce. Dzięki drodze ekspresowej S8, ruch w stołecznej Al. Krakowskiej i na obecnej trasie do Raszyna ma się zmniejszyć docelowo nawet o 50 tys. pojazdów na dobę.

Jak poinformowała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podpisany w piątek kontrakt ma wartość ponad 565 mln zł brutto. Obejmuje on m.in. budowę 11,5 km nowego odcinka drogi ekspresowej od węzła Opacz do węzła Paszków (na odcinku Opacz–Janki Małe–Paszków) wraz z odcinkiem drogi o długości 2,4 km od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721.

Ponadto umowa obejmuje także budowę obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z tą trasą, węzłów drogowych: Sokołowska, Janki Małe, Paszków, obwodu utrzymania, miejsca kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego i Miejsca Obsługi Podróżnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warszawa: podpisano umowę na budowę drogi wylotowej na Janki