Niebotyk wyłania się na Woli

PAB
opublikowano: 22-11-2018, 14:07

Warsaw UNIT – 180-metrowy wieżowiec Ghelamco – wyrasta już z ziemi.

Deweloper oficjalnie zaprezentował swój najnowszy projekt. Obiekt, znany wcześniej pod roboczą nazwą Spinnaker, powstaje przy rondzie Daszyńskiego 1 w Warszawie. Jego wysokość wraz z urządzeniami technicznymi na dachu sięgnie 202 m. Dla najemców przeznaczono około 57 tys. mkw. powierzchni biurowej na 45 piętrach. Warsaw UNIT będzie wyposażony w parking na ponad 450 samochodów. Budżet inwestycji wynosi blisko 200 mln EUR, a jej zakończenie planowane jest na początek 2021 r.

– Warsaw UNIT to nasz kolejny projekt przy rondzie Daszyńskiego. Dzięki Warsaw Spire okolica zaczęła zmieniać swój charakter. Dziś jest największym placem budowy w Polsce. W najbliższej okolicy powstają biura, hotele, mieszkania, miejsca na sklepy i gastronomię oraz atrakcyjna przestrzeń publiczna. Uważam, że w 2021 r. miejsce to stanie się wizytówką nowoczesnej stolicy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. 

Za architekturę Warsaw UNIT odpowiada Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury, która jest również współautorem wieżowca Warsaw Spire. Jednym z najciekawszych elementów architektury Warsaw UNIT będzie zastosowanie po raz pierwszy w Polsce w części obiektu elewacji typu Dragon Skin, czyli fasady kinetycznej, złożonej z kilku tysięcy ruchomych płytek. 

– Będzie ona reagować na każdy, nawet najdelikatniejszy, powiew wiatru, tworząc na swojej powierzchni niepowtarzalne obrazy modelowane siłami natury – tłumaczy Adam Wagner, prezes Projekt Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury i autor projektu Warsaw UNIT. 

Na parterze przewidziano miejsce na lokale usługowe i gastronomiczne, dostępne dla wszystkich z poziomu ulicy. 

– Transparentność ścian dolnej kondygnacji ma na celu uzyskanie wrażenia przenikania się ruchu ulicznego z życiem toczącym się wewnątrz budynku – tłumaczy Adam Wagner. 

Warsaw UNIT będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent i zostanie wyposażony w infrastrukturę dla rowerzystów: parking rowerowy, szatnie i natryski. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu