Warszawa w układzie wakacyjnym

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ, Wydział Analiz Rynkowych, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
opublikowano: 06-08-2021, 17:56

Piątkowe notowania na globalnych rynkach akcji zostały zdominowane przez oczekiwanie inwestorów na comiesięczne dane z rynku pracy w USA.

Po środowym, negatywnym zaskoczeniu ze strony ADP, na giełdach zasiana została dawka wątpliwości, ale liczby Departamentu Pracy zaskoczyły siłą. Wzrost liczby etatów przekroczył 940 tys., gdy prognoza mówiła o 870 tys., a ciche oczekiwania rynku były jeszcze niższe. Wall Street i rynek walutowy zinterpretowały dane przez pryzmat szybszego wzrostu gospodarczego w przyszłości, ale już Europa oraz GPW musiały odnotować umocnienie dolara. W istocie złoty stracił dziś do dolara ponad 1 procent, a para EURUSD notowana była ze spadkiem o 0,6 procent. W takim kontekście nie dziwi zniesienie się impulsów w Warszawie i zakończenie sesji przez WIG20 kosmetyczną zwyżką o 0,14 procent. W tym samym czasie również DAX nie potrafił wybrać jednoznacznego scenariusza, gdy Wall Street wyniosła indeksy na historyczne maksima. Technicznie patrząc rozdanie było kolejnym dniem w konsolidacji, które przełożyło się na zakończenie tygodnia w trendzie bocznym. W efekcie w nowy tydzień WIG20 wejdzie w granicach półki 2300-2200 pkt. i w zawieszeniu, które trwa o przełomu maja i czerwca. W bliskim terminie warto oczekiwać przedłużenia handlu o wakacyjnym charakterze i w korelacji z rynkami bazowymi, ale też nie tracić uwagi z sezonu publikacji wyników kwartalnych, który w Warszawie rozwija się znacznie wolniej niż na rynkach rozwiniętych, ale potrafi przełożyć się na ruch poszczególnych walorów. Tylko dziś dane ze spółki Asseco wybiły akcje ponad przeciętność rynku i dały zwyżkę o 4,3 procent. Niemniej, bazowym scenariuszem na drugi tydzień sierpnia jest handel o obniżonej dynamice, co jest standardowym zachowaniem giełd w pierwszej połowie sierpnia.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane