Czytasz dzięki

Warszawa wesprze staże dla mniejszych firm i nauki

opublikowano: 28-01-2013, 00:00

Kolejna okazja do współpracy przedsiębiorców i jednostek naukowych. Wystartował program ze 125 stażami.

„Stolica staży” — to nazwa instrumentu, którego celem jest wymiana wiedzy między biznesem a nauką. Przedsięwzięcie jest skierowane do pracowników warszawskich firm i naukowców. W ramach projektu 75 osób zatrudnionych w stołecznych przedsiębiorstwach odbędzie staże w jednostkach naukowych, które mają siedzibę lub oddział na terenie woj. mazowieckiego. Będą one trwały średnio 120 godzin w okresie minimum trzech miesięcy.

Z drugiej strony — na 50. naukowców pracujących w jednostkach naukowych czekają płatne staże w firmach, których siedziba lub oddział znajduje się na terenie Warszawy. Staże będą trwały średnio sześć miesięcy, a minimum kwartał. Pracownicy naukowi odbywający staże w przedsiębiorstwach będą otrzymywali dodatek w wysokości 3,5 tys. zł miesięcznie.

Natomiast staże pracowników firm w jednostkach naukowych będą bezpłatne (koszty stażu poniesie organizator projektu). Wynagrodzenie stażysty należne z tytułu odbywania tej formy będzie pokrywane przez przedsiębiorcę — jego pracodawcę. Staże będą się odbywały od stycznia do września przyszłego roku. Organizatorzy zapraszajądo udziału mikro-, małe i średnie firmy z branż zgodnych z Regionalną Strategią Innowacji dla Mazowsza (m.in. zdrowie, środowisko, rolnictwo i żywność, nowe materiały i technologie, transport i energetyka).

Projekt organizują ConsultingPlus i Urząd miasta stołecznego Warszawy. Jego wartość to 4 mln zł. Przedsięwzięcie jest finansowane z poddziałania 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw” programu Kapitał Ludzki.

WIĘCEJ INFORMACJI

http://stolicastazy.teklaplus.pl tel.: +22 622-35-19, 628-21-28 e-mail: biuro@teklaplus.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane