Warszawa wyprzedziła Moskwę

DI
opublikowano: 06-10-2009, 01:14

Nie Londyn, Berlin czy Paryż, ale Warszawa może się spodziewać największego napływu firm w najbliższych pięciu latach - wynika z 20. corocznego badania European Cities Monitor.

Stolica Polski została uznana za najpopularniejszy cel ekspansji. Tym samym zastąpiła Moskwę, która spadła w rankingu popularności na drugą pozycję. Londyn po raz kolejny okrzyknięto najlepszym miastem dla biznesu, a Barcelonę, Genewę i Monachium mają opinię przodujących ośrodków pod względem jakości życia

Badanie European Cities Monitor oparte jest na wywiadach z kadrą menedżerską i członkami zarządów odpowiedzialnych za lokalizację 500 największych firm europejskich. Na podstawie szczegółowej analizy przygotowywany jest ogólny ranking najlepszych miast, które w ocenie firm zostały uznane jako najlepsze miasta dla prowadzenia działalności biznesowej oraz najlepsze miasta do lokowania biznesu dzisiaj. Dodatkowo przeprowadzono analizę 34 miast pod względem takich kryteriów jak jakość życia, jakość usług telekomunikacyjnych, dostęp do rynków, dostępność oraz jakość kadry pracowniczej, koszty najmu powierzchni biurowej oraz połączenia transportowe.

Tegoroczne dwudzieste specjalne wydanie raportu European Cities Monitor przedstawia dodatkową analizę największych miast europejskich, obejmującą okres od 1990 r. Dane pokazują, że swojej wyniki poprawiły wszystkie najważniejsze miasta w Europie Środkowo-Wschodniej, co było głównie efektem przystąpienia do UE. Największy skok w rankingu odnotowały Praga i Warszawa, które awansowały z najniższych pozycji w rankingu w 1990 r. na odpowiednio 21. i 23.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Warszawa wyprzedziła Moskwę