Warszawa znów dla Gronkiewicz-Waltz?

DI
opublikowano: 21-11-2010, 22:03

Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała w pierwszej turze wyborów na prezydenta Warszawy - wynika z wstępnych wyników opublikowanych przez TVP1 a sporządzonych przez TNS OBOP.

Obecna pani prezydent zdobyła 51,6 proc. głosów. Drugi był Czesław Bielecki z poparciem rzędu 24,8 proc. Trzecie miejsce zdobył Wojciech Olejniczak 12,9 proc.

Frekwencja wyniosła 50,5 proc.

 

"Jestem bardzo szczęśliwa i dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos" - powiedziała w niedzielę prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, z których wynika, że wygrała je w I turze.

"Cztery lata temu o tej porze miałam 34 proc., a dziś wszystko wskazuje na to, że może się okazać, że wygrałam w pierwszej turze. To jest ogromna różnica. To znaczy, że warszawiacy docenili to wszystko, co zrobiłam. Jestem im ogromnie, ogromnie wdzięczna i obiecuję, że jeśli to się potwierdzi w prawdziwych wynikach, to będę rzeczywiście służyć warszawiakom jeszcze ze zdwojoną siłą" - powiedziała.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Samorządy / Warszawa znów dla Gronkiewicz-Waltz?