Warszawiaku, powiedz gdzie mieszkasz, a dowiesz się ile będziesz żyć

AT
opublikowano: 21-11-2013, 18:23

Zamożniejsi żyją dłużej- uważa konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego. Mieszkańcy stołecznego Wilanowa przeżyją osoby z Pragi o kilkanaście lat.

Choć mówi się, że zdrowia kupić nie można, okazuje się, że pieniądze mogą mieć na nie wpływ. Prof. Bolesław Samoliński, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego, podczas prezentacji raportu Instytutu Ochrony Zdrowia „Zdrowie priorytetem politycznym państwa- analiza i rekomendacje” poinformował, że bogate społeczeństwo i bogaty system ochrony zdrowia ma pozytywny wpływ na zdrowie jego obywateli.

I nie wynika to wyłącznie z lepszej opieki zdrowotnej, ale podejścia samych mieszkańców. Zdaniem eksperta, zamożniejsze osoby bardziej dbają o zdrowie- uprawiają sporty i przywiązują większą wagę do dobrego odżywiania. Bolesław Samoliński twierdzi, że różnicę widać w samej Warszawie.

- Na stołecznym Wilanowie spodziewana długość życia kobiet wynosi 90 lat, mężczyzn 82-84 lata. Tymczasem po drugiej stronie, na Pradze, jest odpowiednio 14 i 12 lat mniej – twierdzi Bolesław Samoliński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Warszawiaku, powiedz gdzie mieszkasz, a dowiesz się ile będziesz żyć