Warszawska budowla z klocków pobiła rekord

  • DI
opublikowano: 24-01-2020, 16:55

Na stadionie narodowym zbudowano rekordowo wielką katedrę z klocków Lego. Potrzeba było 400 tys. elementów.

- Zbudowana przez nas Katedra Notre Dame została uznana za największą na świecie i oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa - informują organizatorzy wystawy budowli z klocków Lego na PGE Narodowym w Warszawie.  

Zobacz więcej

Katedra Notre Dame z klocków Lego

ARC

Premierowa prezentacja modelu odbyła się 9 stycznia w obecności koordynatora biura rekordów, konstruktora i architekta. Po dokonaniu oficjalnego pomiaru okazało się, że katedra ma 378 cm długości, 143 cm szerokości i 272 cm wysokości. Model został zbudowany z 400 tys. klocków Lego. 

- Katedra Notre Dame to jeden z ponad 100 modeli, które można podziwiać na największej w Europie wystawie budowli z klocków Lego na PGE Narodowym. Wśród rekordowej wielkości budowli znajdują się również m.in.: bliźniacze wieże World Trade Center o wysokości niemal 7 m zbudowane z 260 tys. klocków Lego - podają organizatorzy.  

Katedra Notre Dame to jeden z najbardziej znanych obiektów sakralnych na świecie. Budowa trwała przez 180 lat i ukończona została w 1345 roku.  

W kwietniu 2019 roku wybuchł w niej pożar, który zniszczył tę gotycką perłę architektury. Odbudowa rozpocznie się najwcześniej w pierwszym półroczu bieżącego roku.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy