Warszawska budowla z klocków pobiła rekord

  • DI
opublikowano: 24-01-2020, 16:55

Na stadionie narodowym zbudowano rekordowo wielką katedrę z klocków Lego. Potrzeba było 400 tys. elementów.

- Zbudowana przez nas Katedra Notre Dame została uznana za największą na świecie i oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa - informują organizatorzy wystawy budowli z klocków Lego na PGE Narodowym w Warszawie.  

Katedra Notre Dame z klocków Lego
Katedra Notre Dame z klocków Lego
ARC

Premierowa prezentacja modelu odbyła się 9 stycznia w obecności koordynatora biura rekordów, konstruktora i architekta. Po dokonaniu oficjalnego pomiaru okazało się, że katedra ma 378 cm długości, 143 cm szerokości i 272 cm wysokości. Model został zbudowany z 400 tys. klocków Lego. 

- Katedra Notre Dame to jeden z ponad 100 modeli, które można podziwiać na największej w Europie wystawie budowli z klocków Lego na PGE Narodowym. Wśród rekordowej wielkości budowli znajdują się również m.in.: bliźniacze wieże World Trade Center o wysokości niemal 7 m zbudowane z 260 tys. klocków Lego - podają organizatorzy.  

Katedra Notre Dame to jeden z najbardziej znanych obiektów sakralnych na świecie. Budowa trwała przez 180 lat i ukończona została w 1345 roku.  

W kwietniu 2019 roku wybuchł w niej pożar, który zniszczył tę gotycką perłę architektury. Odbudowa rozpocznie się najwcześniej w pierwszym półroczu bieżącego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane