Warszawska Okręgowa Rada Lekarska chce odwołania prezesa NFZ

PAP
opublikowano: 23-12-2008, 11:55

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie wystąpiła do minister zdrowia Ewy Kopacz o odwołanie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza - powiedział we wtorek PAP przewodniczący ORL, b. wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk.

Jak podkreślił, Paszkiewicz zawiódł jako prezes Funduszu, doprowadził do chaosu i niepokojów zarówno wśród pracowników służby zdrowia, jak i pacjentów. "Nieudolnie wprowadził system Jednorodnych Grup Pacjentów, co spowodowało bałagan w rozliczaniu się szpitali z NFZ. Wykazał się arogancją i brakiem umiejętności zarządzania" - podkreślił Włodarczyk.

Zaznaczył, że warunki zaproponowane przez Paszkiewicza dyrektorom szpitali w kontraktach na 2009 r. doprowadziły do konfliktu, który załagodziła dopiero interwencja minister Kopacz.

"Musiano szybko organizować spotkania z dyrektorami i dawać im nowe warunki, by tymczasowo dojść do porozumienia. Te, które proponował Paszkiewicz doprowadziłyby do ograniczenia leczenia i protestów pracowników służby zdrowia" - dodał b. wiceminister zdrowia.

Przypomniał także, że członkiem warszawskiej ORL jest m.in. prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Konstanty Radziwiłł.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Jakub Gołąb potwierdził PAP, że do resortu dotarło pismo ze stanowiskiem Włodarczyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane