Warszawskie indeksy konsolidują się na małym minusie

26-11-2004, 11:29

Potwierdzają się obawy, że z opór w postaci poniedziałkowej luki bessy 1821-25 pkt na WIG20 nie podda się łatwo. Wprawdzie otwarcie piątkowych notowań wypadło powyżej górnej bariery luki, ale była tylko pozostałość wczorajszego optymizmu.

WIG20 szybko spadł pod kreskę, ale niezbyt głęboko. Już poziom wtorkowego otwarcia zatrzymał przecenę. Kolejne minuty upływają w spokojnej atmosferze, rynek wszedł w konsolidację na małym minusie. Obroty w pierwszej godzinie są jak na ostatnich kilkanaście dni bardzo małe. Nie ma więc ochoty do sprzedaży akcji. Z drugiej strony od kupna odstręcza dzisiejsza debata budżetowa w Sejmie.

Pomiędzy kupującymi a sprzedającymi panuje względna równowaga. Nie można jednak wykluczyć, że w dalszej części sesji któraś ze stron zechce powiększyć swój dorobek. Z technicznego punktu widzenia więcej szans dawałbym kupującym. Sporo może jednak zależeć od giełd zachodnich. Na razie powielamy ruchy tamtejszych indeksów, gdyby więc doszło do ocieplenia nastrojów na Zachodzie, dałoby to impuls do działania kupującym akcje w Warszawie.

Kluczową rolę ma do odegrania PKO BP. Wczorajsze przebudzenie po czterech dniach umiarkowanych spadków pociągnęło w górę resztę rynku. Kurs zbliżył się do poziomu 25 zł, który zdaniem wielu analityków jest nie do osiągnięcia w tym roku. Na razie kurs banku traci, co stawia pod znakiem zapytania kontynuację odbicia całego rynku.

Pozostałe największe spółki parkietu zachowuja się bardzo spokojnie, w okolicach wczorajszych zamknięć notowane są papiery Telekomunikacja Polskiej, KGHM i PKN Orlen. Cienko przędą banki, natomiast świetnie radzi sobie Netia.

Kurs telekomu wyraźnie zyskuje przy wysokich obrotach. Dobrą wróżbą było wczorajsze wybicie górą z prawie trzymiesięcznej konsolidacji w przedziale 4,1-4,3 zł. Dziś pokonano bardzo ważny opór 4,41 zł, co otwiera drogę w okolice 5,5 zł, czyli ceny docelowej określonej w raporcie analitycznym BDM PKO BP z 18 listopada. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warszawskie indeksy konsolidują się na małym minusie