Warszawskie indeksy kontynuują wzrosty

BZ WBK
17-06-2005, 17:11

Ostanie w tym tygodniu notowania przyniosły kontynuację trwającej już od miesiąca zwyżki giełdowych indeksów. W piątek WIG i WIG20 zyskały odpowiednio 0,6 i 0,97 procent przy spadku obrotów do 550 milionów złotych.

Ostanie w tym tygodniu notowania przyniosły kontynuację trwającej już od miesiąca zwyżki giełdowych indeksów. W piątek WIG i WIG20 zyskały odpowiednio 0,6 i 0,97 procent przy spadku obrotów do 550 milionów złotych.

Indeks największych spółek zdołał za drugą próbą pokonać dwumiesięczne maksima i zakończył dzień na poziomie 2029 punktów. Sesja, niemal już tradycyjnie, nie była zbyt pasjonująca, a rynek po krótkiej wspinaczce w pierwszej części notowań pozostał w konsolidacji niemal do końca dnia. Dopiero ostatnia faza notowań z końcowym fixingiem przyniosła ponownie podciągnięcie indeksu.

Emocji i zmienności nie zwiększył specjalnie fakt, że piątek był dniem wygaśnięcia czerwcowych serii instrumentów pochodnych. Siłą napędową indeksu kolejną już sesję były walory KGHM, wspomagane przez PKNOrlen, Pekao oraz wybijający się z konsolidacji Softbank. Z

aimponował w popołudniowej części Prokom,, poprawiając nieco swój tygodniowy wizerunek. Ponownie mała zmienność kursów towarzyszyła wymianie akcji TPSA i PKO BP, które cieszą się wśród inwestorów ostatnio zdecydowanie mniejszym powodzeniem.

Wśród spółek szerokiego rynku uwagę mogły zwrócić akcje Elektrimu, które spadając o 5 procent oddały niemal cały czwartkowy wzrost. Dobrą passę kontynuowały za to walory Mostostalu Zabrze, które zyskały 3,5 procent po korzystnych dla spółki decyzjach sądu.

Paweł Kubiak, makler DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Warszawskie indeksy kontynuują wzrosty