Warszawskie indeksy osuwają się po dobrym otwarciu

Artur Szymański
opublikowano: 19-04-2004, 11:22

Poniedziałkowa sesja na razie nie wnosi wiele do obrazu rynku. Nie ma wśród inwestorów wielkiej chęci do handlu, obroty po pierwszej godzinie są dość skromne.

WIG20 zaczął dzień zaskakująco wysoko, przy nawet niezłym obrocie. Przy poziomie 1862 pkt podaż na więcej nie pozwoliła. Potem handel osłabła a rynek zaczął się osuwać, analogicznie jak w piątkowe południe.

Pocieszające w tym wszystkim jest to, że nie ma też dużej podaży. Dobrze też, że inwestorzy nie zwracają też większej uwagi na giełdy Eurolandu, gdzie indeksy nieco tracą. Wygląda więc na to, że w dalszej części sesji rynek może dryfować w bok.

Dobrze radzą sobie największe spółki takie jak Pekao SA, które w piątek traciło i PKN Orlen. W przypadku tego drugiego, inwestorzy wykazują się dużym spokojem, choć wokół spółki toczy się polityczna burza. Jednak na dużych akcjonariuszach, Orlengate nie robi wrażenia.

Największym wzięciem cieszą się papiery Stalexportu. Obroty akcjami spółki zapewniają ponad 25 proc. obrotu spółkami z WIG! Wartość handlu wynosi już 30 mln zł, co 3-krotnie przebija zainteresowanie walorami Orlenu. Duzi inwestorzy dokupują akcji przed zapowiedzianą przez spółkę emisją papierów. Prezes Stalexportu, Emil Wąsacz, zapowiedział też, że wyniki za I kwartał będą przyzwoite.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warszawskie indeksy osuwają się po dobrym otwarciu