Warszawskie indeksy rosną dzięki spółkom TMT

Przemek Barankiewicz
12-07-2001, 10:37

Otwarcie GPW przyniosło spodziewane dynamiczne wzrosty. Dobre informacje amerykańskich Microsoftu, Motoroli i Yahoo najbardziej podziałały na sektor TMT, który ciągnie do góry indeksy w całej Europie. Nasz wskaźnik TechWIG w pierwszych minutach handlu zdołał przekroczyć 700 punktów, a najlepsze ze spółek w nim zgrupowanych są Elektrim, Netia, Softbank i Prokom. Dalszy kierunek kursów zależy od tego, czy entuzjazm okaże się krótkotrwały i gracze zaczną zamykać otwarte wczoraj pozycje, czy też wzrosty w Europie i USA będą nadal silne. Ważnym testem będzie reakcja na liczbę nowych bezrobotnych w USA (godz. 14.30 naszego czasu), która może obalić nadzieje na początek ożywienia gospodarczego za Atlantykiem.

Uspokojenia ze strony zarządu Elektrimu na razie skutkują i papier ten ostro odbija się od najniższego kursu od czerwca 1996r. Spokojnie przyjęły wejście na parkiet akcji pracowniczych notowania Agory. Cena jej akcji tylko nieznacznie wzmocniła się ponad osiągnięte wczoraj 1,5-roczne dno. Poprawia się wycena telekomów – Netia wyróżnia się wzrostami, a TPSA tradycyjnie obrotami.

Z pozostałych sektorów kolejny dzień wyróżnia się kurs Ferrum. Huta poważnie zyskała po finansowym zaangażowaniu w jej kapitał Banku Śląskiego. Wśród spółek budowlanych najlepszy jest Mostostal Warszawa. 8 sierpnia odbędzie się pojednawcze NWZA spółki, na którym do rady nadzorczej wejdą przedstawiciele Acciony i Elektrimu.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warszawskie indeksy rosną dzięki spółkom TMT