Warszawskie parkometry połkną więcej

PAP
27-06-2008, 07:17

Radni PO i Lewicy przesądzili. Od września płatne parkowanie w centrum miasta zdrożeje o 50 procent. W przyszłym roku parkometry pojawią się też na Nowym Mieście, Powiślu i Ochocie - pisze "Życie Warszawy".

Jeszcze w maju radni Lewicy protestowali: "Nie zgadzamy się, by pierwsza godzina parkowania podrożała do 3 zł. Niech to będzie 2,80 zł" - żądali. Wczoraj mówili już inaczej. "Daliśmy się przekonać. Przyjmujemy argument prezydenta Jacka Wojciechowicza, że jeśli mamy namawiać kierowców do rezygnacji z jazdy samochodem do centrum, to godzina parkowania powinna być droższa niż bilet komunikacji miejskiej" - przyznał w imieniu Lewicy radny Andrzej Golimont.

Wczoraj przeciwko podwyżkom protestował tylko opozycyjny PiS. "A co urzędnicy oferują kierowcom w zamian? Może most na Białołękę albo chociaż szynobus na Okęcie?" - grzmiał radny Maciej Maciejowski. Jednak PO i Lewica podwyżkę przegłosowały. Warszawa dołączy więc do tych dużych miast, gdzie parkowanie już kosztuje co najmniej 3 zł za godzinę. Takie stawki mają m.in. Poznań, Wrocław i Kraków.

SLD wywalczyło jednak, by bezpłatne parkowanie obowiązywało także w każdy długi weekend oraz w te dni nieświąteczne, w których ZTM wprowadza świąteczny rozkład jazdy autobusów (np. 24 i 31 grudnia). Nowy cennik zacznie obowiazywać po wakacjach, od 1 września. Natomiast do maja przyszłego roku ZDM musi przygotować rozszerzenie strefy parkowania o kolejne ulice na Nowym Mieście, Ochocie i Powiślu - czytamy w "Życiu Warszawy". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warszawskie parkometry połkną więcej