Czytasz dzięki

„Warsztaty dobrego klimatu” na Mazowszu

DI
opublikowano: 10-09-2010, 10:18

Gdzie? W Radziejowicach. Kiedy? 16 września. Po co? By krzewić postawy ekologiczne i wskazać, jak finansować inwestycje w dobrą energię!

Gminny Ośrodek Kultury Powozownia w Radziejowicach. To tu 16 września odbędzie się bezpłatne szkolenie dla gmin i społeczności lokalnych z ogólnopolskiego cyklu „Warsztatów dobrego klimatu”. Tematem spotkania będą nowoczesne, proekologiczne rozwiązania energetyczne oraz możliwości ich finansowania. Warsztaty będą okazją do rozmów władz samorządowych, lokalnych liderów i przedsiębiorców z ekspertami w dziedzinie energetyki, odnawialnych źródeł energii, socjologii oraz pozyskiwania funduszy unijnych.

- Jednym z priorytetowych elementów rozwoju Polski jest zaopatrzenie jej w energię  i właściwe nią gospodarowanie. Warto budować świadomość społeczeństwa w tym zakresie. Edukacja to pierwszy krok w kierunku zmiany postrzegania odnawialnych źródeł energii jako niedostępnych ze względu na ich wysokie koszty. Chcemy wskazywać sposoby ich finansowania, pokazywać dobre przykłady i zachęcać do wykorzystywania istniejących możliwości – przekonuje dr Andrzej Hałasiewicz, ekspert programu ”Gaspol kibicuje klimatowi”.

Szkolenie będzie miało charakter interaktywnego spotkania, podczas których eksperci udzielą praktycznych porad dotyczących możliwości dofinansowania, kryteriów oceny wniosków oraz wymagań, jakie należy spełnić występując o dotację. Przeprowadzą także praktyczne ćwiczenia i symulacje obliczeń w oparciu o profesjonalny kalkulator energetyczny np. dla obniżenia zużycia energii, możliwych oszczędności czy też wyliczenia opłacalności instalacji energetycznych w gminnych budynkach. Eksperci zaprezentują przykładowe zastosowanie ekologicznych i energooszczędnych technologii dostępnych dla polskich gmin.

- Priorytetem dla wielu polskich gmin jest poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań energetycznych, które pozwalają zarówno na ochronę środowiska, jak i na realne oszczędności. Brak wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i możliwości ich finansowania jest zaś podstawowym ograniczeniem w stosowaniu takich rozwiązań. Dlatego zaprosiliśmy do Radziejowic ekspertów, którzy przybliżą nam tematykę ekologicznych rozwiązań energetycznych, co mamy nadzieję, zaowocuje konkretnymi działaniami w tym obszarze już w niedalekiej przyszłości – mówi Kazimierz Drążkiewicz, wójt gminy Radziejowice.

Patronem medialnym jest m.in. „Puls Biznesu” oraz serwis samorzady.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy