Warto obserwować bazę

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 18-12-2006, 00:00

Wygasająca seria kontraktów to już historia. Skupmy się więc na serii marcowej, która będzie teraz czołowa i najbardziej płynna. Przejście między nimi odbyło się w zasadzie bez większej szkody dla liczby otwartych pozycji, która wynosi już 64 tys. i na razie stale rośnie.

Warto zwrócić uwagę, że baza na tym kontrakcie oscylowała blisko 50 pkt w momencie, gdy indeks notował w piątek sesyjne minimum. Na zamknięciu było to już tylko 35 pkt. Przecena okazała się tylko wykorzystaniem możliwości, jakie daje arbitrażystom dzień trzech wiedźm (wygasania kontraktów). W wyniku presji podażowej podczas takiej przeceny baza powinna się zdecydowanie skurczyć. Tymczasem nic takiego nie nastąpiło.

Biorąc pod uwagę dobre nastroje w USA oraz wskazania naszego systemu transakcyjnego, nie ma przeciwwskazań do posiadania długich pozycji. Oczywiście kolejna taka sesja jak piątkowa miałaby już zupełnie inną wymowę. Ale jej nie przewiduję. Kto nie chce jednak przeżywać niepotrzebnych stresów, powinien mieć w zanadrzu zlecenie stop loss ustawione na poziomie 3400 pkt — dla pozycji krótkoterminowych oraz 3350 pkt — dla średnioterminowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Polecane