Warto odsprzedać NCC akcje HG

Wojciech Dembiński
18-04-2001, 00:00

Warto odsprzedać NCC akcje HG

Wezwanie na sprzedaż akcji gdańskiej Hydrobudowy jest — zdaniem analityków giełdowych — dobrą okazją do zamknięcia inwestycji w papiery tego przedsiębiorstwa.

W ramach drugiego wezwania na sprzedaż akcji Hydrobudowy Gdańsk, szwedzki koncern NCC zamierza zwiększyć liczbę głosów na WZA z obecnych 75 do 100 proc. Według analityków, mniejszościowi akcjonariusze powinni poważnie zastanowić się nad odpowiedzią na wezwanie, ponieważ za odsprzedaniem akcji inwestorowi strategicznemu przemawia kilka czynników. Po pierwsze, Hydrobudowa Gdańsk jest małą spółką i zainteresowanie nią ze strony giełdowych graczy jest niewielkie. Należy oczekiwać, że atrakcyjność firmy spadnie jeszcze bardziej, w miarę zmniejszania się liczby akcji pozostających w wolnym obrocie. Według analityków, Hydrobudowa stanie się firmą zapomnianą, a wtedy będzie bardzo ciężko sprzedać jej akcje po satysfakcjonującej cenie.

Drugim elementem, który akcjonariusze mniejszościowi powinni wziąć po uwagę, są gorsze perspektywy dla branży budowlanej. W związku z tym nie należy oczekiwać, że firmy z tego sektora zaskoczą nadzwyczajnymi wynikami finansowymi, co z kolei mogłoby stymulować wzrost kursu.

Analitycy różnie oceniają oferowaną przez NCC cenę 27 zł za akcję HG.

— Rynek spada, dlatego oferta, przy której P/E wynosi około 13,2, jest dobra — uważa Paweł Puchalski, analityk Raiffeisen Capital & Investment Polska SA.

Według Romana Zalewskiego, analityka DM BIG BG, cena wezwania nie jest atrakcyjna.

— Cena wezwania nie jest zbyt duża i NCC nie daje dużej premii w stosunku do niedawnego kursu — mówi Roman Zalewski.

Analitycy przyznają zgodnie, że najlogiczniejszym rozwiązaniem jest sprzedaż akcji HG w wezwaniu.

Papiery Hydrobudowy sprzeda na pewno NFI Jupiter, który posiada jeszcze akcje zapewniające ponad 5 proc. głosów na WZA.

— Na pewno odpowiemy na wezwanie — przyznaje Janusz Pałucki, wiceprezes Jupitera.

Zapisy na sprzedaż akcji HG przyjmowane będą do 21 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Dembiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warto odsprzedać NCC akcje HG