Wartość aktywów netto TFI wzrosła w marcu o 8,9 proc. miesiąc do miesiąca do 117,3 mld zł

05-04-2007, 16:10

Wartość aktywów zarządzanych przez polskie fundusze inwestycyjne wzrosła w marcu o 8,9 proc. miesiąc do miesiąca, osiągając poziom 117,3 mld zł - podały w raporcie Analizy Online oraz Izba Zarządzająca Funduszami i Aktywami.

W ujęciu rocznym wzrost aktywów wyniósł 61,3 proc.

"Zjawisko, bo tak można nazwać to, co wydarzyło się w minionym miesiącu jest bardzo interesujące, gdyż w minionym miesiącu mieliśmy do czynienia z silną korektą na rynku akcji" - napisano w raporcie.

"Wielu analityków obawiało się skutków, jakie mogą wywołać spadki na giełdzie , a szczególnie tego, jak zareagują klienci funduszy i czy nie skłoni ich to do umorzeń lub przynajmniej do wstrzymywania się z zakupami jednostek funduszy. Można powiedzieć, że skutek był zgoła odmienny. Miniona korekta na WGPW spowodowała wzrost zainteresowania funduszami i pomogła w biciu kolejnych rekordów wielkości aktywów netto przez fundusze inwestycyjne" - podano. (PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wartość aktywów netto TFI wzrosła w marcu o 8,9 proc. miesiąc do miesiąca do 117,3 mld zł