Wartość majątku najbogatszego Saudyjczyka zmalała o 58 proc.

opublikowano: 10-10-2018, 19:18

Saudyjski książę Alwaleed ibn Talal Al Saud ma majątek wartości 15,2 mld USD, wyliczył Bloomberg podkreślając, że to najmniejsza kwota od kiedy zaczął ją szacować w kwietniu 2012 roku.

W 2014 roku wartość majątku Alwaleeda przekraczała 35 mld USD. Przez pierwsze trzy kwartały tego roku spadła o 760 mln USD, poinformowało jego biuro tłumacząc iż to skutek „niewielkich zmian” wyceny aktywów i sprzedaży niektórych z nich.

Zobacz więcej

Alwaleed bin Talal, fot. Bloomberg

Najbardziej wartościowym składnikiem aktywów Alwaleeda jest 95 proc. akcji spółki Kingdom Holding. Od 2014 roku, kiedy były najdroższe, ich cena spadła o 70 proc. Straciły ponad 20 proc. wartości tylko po tym jak rozeszła się wiadomość o aresztowaniu Alwaleeda w listopadzie ubiegłego roku w ramach działań, które saudyjskie władze nazwały antykorupcyjnymi. Książę został uwolniony po 83-dniowym przymusowym pobycie w hotelu Ritz-Carlton. Mówiło się wówczas, że saudyjscy prominenci musieli oddać część majątku władzom za odzyskanie wolności. Alwaleed twierdził po wyjściu, że jego wypuszczeniu towarzyszyło „zero warunków”.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu