Wartość majątku najbogatszego Saudyjczyka zmalała o 58 proc.

Saudyjski książę Alwaleed ibn Talal Al Saud ma majątek wartości 15,2 mld USD, wyliczył Bloomberg podkreślając, że to najmniejsza kwota od kiedy zaczął ją szacować w kwietniu 2012 roku.

W 2014 roku wartość majątku Alwaleeda przekraczała 35 mld USD. Przez pierwsze trzy kwartały tego roku spadła o 760 mln USD, poinformowało jego biuro tłumacząc iż to skutek „niewielkich zmian” wyceny aktywów i sprzedaży niektórych z nich.

Alwaleed bin Talal, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Alwaleed bin Talal, fot. Bloomberg

Najbardziej wartościowym składnikiem aktywów Alwaleeda jest 95 proc. akcji spółki Kingdom Holding. Od 2014 roku, kiedy były najdroższe, ich cena spadła o 70 proc. Straciły ponad 20 proc. wartości tylko po tym jak rozeszła się wiadomość o aresztowaniu Alwaleeda w listopadzie ubiegłego roku w ramach działań, które saudyjskie władze nazwały antykorupcyjnymi. Książę został uwolniony po 83-dniowym przymusowym pobycie w hotelu Ritz-Carlton. Mówiło się wówczas, że saudyjscy prominenci musieli oddać część majątku władzom za odzyskanie wolności. Alwaleed twierdził po wyjściu, że jego wypuszczeniu towarzyszyło „zero warunków”.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wartość majątku najbogatszego Saudyjczyka zmalała o 58 proc.