Wartość spółki Buffetta przekroczyła 400 mld USD

Berkshire Hathaway, spółka słynnego Warrena Buffetta po raz pierwszy ma wartość ponad 400 mld USD, donosi The Wall Street Journal.

W środę kurs akcji Berkshire osiągnął w trakcie sesji rekordową wartość 243580 USD. Jeśli na zamknięciu będzie wynosił 243300 USD lub więcej, po raz pierwszy kapitalizacja spółki będzie wynosić lub przekraczać 400 mld USD. Oznacza to wejście do elitarnego klubu najdroższych amerykańskich spółek giełdowych. Więcej od Berkshire warte są obecnie tylko Apple, Alphabet i Microsoft.

Warren Buffett podczas gry w karty FOT. Bloomberg
Zobacz więcej

Warren Buffett podczas gry w karty FOT. Bloomberg

Wartość Berkshire wyraźnie rośnie od wyborów prezydenckich w USA. W listopadzie poszła w górę o 9,9 proc., najmocniej od marca 2009 r. W dniu wyborów wynosiła 363 mld USD. Rynek ocenia, że Berkshire będzie jednym z największych beneficjentów polityki prezydenta Donalda Trumpa, m.in. zapowiadanej reformy podatków. Poprzez spółkę Buffett zainwestował w wiele spółek z USA, m.in. Dairy Queen, Fruit of the Loom, Benjamin Moore & Co czy See’s Candies i mówi się, że inwestycja w akcje Berkshire to inwestycja w gospodarkę USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wartość spółki Buffetta przekroczyła 400 mld USD