Wartość Tesli wzrosła o ponad 100 mld USD, Musk bogatszy o 25 mld USD

opublikowano: 10-03-2021, 06:08

Akcje Tesli zdrożały we wtorek o prawie 20 proc. To największy jednodniowy skok kursu od ponad roku. Spowodował wzrost wartości rynkowej spółki w jeden dzień o ponad 100 mld USD, informuje Reuters.

Dla Elona Muska, twórcy, szefa i największego akcjonariusza Tesli, zwyżka kursu spółki o 19,6 proc. we wtorek oznacza wzrost wartości majątku o 25 mld USD. Szacowany jest obecnie na 174 mld USD.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

Tesla drożała we wtorek wraz z innymi spółkami technologicznymi po odbiciu rynku, które nastąpiło dzień po tym jak Nasdaq znalazł się w technicznej korekcie, czyli spadał o ponad 10 proc. od ostatniego szczytu z lutego. Zmiana kursu akcji producenta aut elektrycznych była jednak dużo większa niż innych spółek technologicznych o wysokiej kapitalizacji. Wolumen handlowanych akcji spółki również się wyróżniał na tle rynku. Obrót papierami Tesli wyniósł 43 mld USD, najwięcej na rynku i był prawie trzy razy większy niż następnego pod tym względem Apple.

Na zamknięciu akcje Tesli kosztowały 673,58 USD. Są wciąż o ponad 20 proc. tańsze niż w szczytowym momencie w styczniu. Pierre Ferragu, analityk New Street Research podwyższył rekomendację spółki do „kupuj” z ceną docelową 900 USD kiedy akcje Tesli notowane były jeszcze po 578 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane