Wartość złotego zależy od zmian EUR/USD

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 21-11-2008, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku eurodolara przebiegała pod znakiem konsolidacji. EUR/USD poruszał się w przedziale 1,2470 -1,2590, a uczestnicy rynku czekali na rozwój sytuacji na giełdach w USA. Dane makroekonomiczne zza oceanu nie napawają optymizmem. Po raz kolejny wzrosła liczba nowych bezrobotnych.

Przyszły kierunek na rynku walutowym zależy od rozwoju sytuacji na parkietach. Jeśli indeksy wybronią tegoroczne minima, to mamy szansę na krótkoterminową poprawę nastrojów i zwyżkę EUR/USD. Sytuacja ta powinna wspierać złotego, który wczoraj poruszał się w ślad za rynkiem eurodolara. Notowania złotego nie zareagowały nawet na słabe dane dotyczące produkcji przemysłowej. Co prawda niski odczyt zwiększa prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych, jednak w dużej mierze wartość złotego zależy od zmian kursu EUR/USD.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy