Wątpliwości zostały rozwiane

Tomasz Furman
opublikowano: 31-12-2001, 00:00

Wdrożenie nowego systemu informatycznego było procesem niezmiernie ważnym i jednocześnie trudnym. Po ponad roku od debiutu prawie nikt nie wyobraża sobie jednak GPW bez Warsetu.

Nowy sytem informatyczny warszawskiej giełdy oficjalnie rozpoczął pracę 17 listopada 2000 r. Jego wprowadzenie poprzedziły liczne testy, modyfikacje i ulepszenia.

Zalety systemu WARSET zostały dostrzeżone przez uczestników rynku od pierwszych tygodni jego funkcjonowania. Główne z nich to:

— wzrost dostępności informacji, które przekazywane są w czasie rzeczywistym,

— automatyczne przekazywanie na Giełdę przez domy maklerskie dyspozycji klientów otrzymanych za pośrednictwem Internetu,

— jednostką transakcyjną pojedynczy papier wartościowy — przez co giełda jest dostępna dla wszystkich inwestorów,

— znacznie większa różnorodność zleceń, pozwalająca na stosowanie strategii inwestycyjnych najbardziej dostosowanych do potrzeb inwestora,

— zdecydowanie większa przepustowość systemu ,

— elastyczność w kreowaniu harmonogramu sesji, bezproblemowe przesuwanie akcji pomiędzy systemami notowań,

— dłuższa sesja w porównaniu z poprzednim systemem.

W ocenie przedstawicieli GPW, dzięki takim cechom jak nowoczesna architektura i elastyczność nie będzie problemów z włączeniem Warsetu do globalnej sieci wymiany danych. Warto też pamiętać, że jest on mutacją systemów funkcjonujących na giełdach w Paryżu, Brukseli, Sao Paulo czy Toronto, co dodatkowo zwiększa możliwość współpracy z tymi rynkami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu