Watykan potępia komercyjne próby fałszowania historii

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 15-04-2006, 17:47

Kanodzieja Domu Papieskiego ojciec Raniero Cantalamessa potępił komercyjne próby fałszowania historii Jezusa. Chodzi o zaprezentowaną niedawno tak zwaną ewangelię Judasza oraz film "Kod Leonarda da Vinci", na podstawie głośnej powieści Dana Browna.

Kanodzieja Domu Papieskiego ojciec Raniero Cantalamessa potępił komercyjne próby fałszowania historii Jezusa. Chodzi o zaprezentowaną niedawno tak zwaną ewangelię Judasza oraz film "Kod Leonarda da Vinci", na podstawie głośnej powieści Dana Browna.

Włoski zakonnik przemawiał w obecności Beneykta XVI podczas tradycyjnego wielkopiątkowego nabożeństwa Meki Pańskiej w Watykanie. Ojciec Cantalamessa wyraził zaniepokojenie faktem, że - jak powiedział - ludzie, którzy nie znają ewangelicznego opisu męki Jezusa, są zafascynowani fantazjami na jej temat. Padają oni ofiarą propagandy, która jest nie tylko wymierzona w Kościół, ale także dochodowa.

Powiedział, że Chrystus jest nadal sprzedawany, już nie przywódcom sanchedrynu za trzydzieści srebrników, lecz wydawcom i księgarzom za miliony dolarów.

Kaznodzieja Domu Papieskiego podkreślił, że pozornie nie jest to temat, który należałoby poruszać w Wielki Piątek, ale nie wolno dopuścić do tego, aby milczenie wierzących zostało odczytane jako zakłopotanie.

Po czym stwierdził, że odpowiedzialność za te sytuację ponoszą media, które nie są zainteresowane prawdą, lecz tym, co uznają za nowość.

Marek Lehnert , IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane