Wayne Gretzky odrzuca oskarżenia o zamieszanie w aferę bukmacherską

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-02-2006, 15:12

Znakomity w przeszłości kanadyjski hokeista, a dziś trener zespołu zawodowej ligi NHL Phoenix Coyotes Kanadyjczyk Wayne Gretzky odrzucił pojawiające się oskarżenia jakoby był zamieszany w aferę związaną z zakładami bukmacherskimi.

Znakomity w przeszłości kanadyjski hokeista, a dziś trener zespołu zawodowej ligi NHL Phoenix Coyotes Kanadyjczyk Wayne Gretzky odrzucił pojawiające się oskarżenia jakoby był zamieszany w aferę związaną z zakładami bukmacherskimi.

Gretzky twierdzi, że nie kontaktował się z asystentem zespołu Rickiem Tocchetem przed ujawnieniem przez policję w stanie New Jersey jego powiązań z bukmacherami.

W sprawie Gretzkiego, który wybiera się na 20.Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Turynu jako trener, głos zabrał premier Kanady Stephen Harper. Pytany czy Gretzky może w zaistniałej sytuacji pojechać na igrzyska, odpowiedział: "Jestem pewien, że będziemy z niego dumni."

Żona Gretzky'ego Janet Jones oświadczyła, że nigdy nie zawierała zakładów w imieniu męża. "Wayne gra od czasu do czasu jedynie na wyścigach konnych". Jej rzecznik dodał, że Jones będzie prawdopodobnie przesłuchana w charakterze świadka, nie złamała prawa i współpracuje z władzami celem wyjaśnienia swojej roli w prowadzonej sprawie.

Od 29 grudnia do ubiegłej niedzieli, kiedy rozegrany został finał Super Bowl siatka graczy do której zdaniem policji należał były hokeista ligi NHL Tocchet, obstawiła zakłady na sumę 1,7 mln. dolarów. W skład siatki miał wchodzić także policjant z New Jersey.      jej/ kali/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane