Ważą się losy Próchnika

ML
opublikowano: 20-06-2008, 00:00

Odzieżowa spółka w ubiegłym roku kolejny raz przyniosła stratę. Na walnym okaże się, czy nadal będzie istnieć.

Odzieżowa spółka w ubiegłym roku kolejny raz przyniosła stratę. Na walnym okaże się, czy nadal będzie istnieć.

27 czerwca na walnym zgromadzeniu odzieżowej spółki Próchnik jej akcjonariusze podejmą uchwałę m.in. w sprawie dalszego istnienia firmy. Dlaczego? Bo strata poniesiona w ubiegłym roku (5,7 mln zł) przekracza sumę kapitału zapasowego i rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego. Z przepisów kodeksu spółek handlowych wynika, że w takiej sytuacji spółka jest zobowiązania do podjęcia uchwały o przyszłości firmy.

— Ten punkt znalazł się w projektach uchwał jedynie ze względów formalnych, dlatego jestem spokojny o los spółki. Próchnik nigdy nie był w lepszej sytuacji niż teraz — mówi Jacek Pudło, prezes Próchnika.

Co na to analitycy?

— Kluczowa będzie postawa akcjonariuszy, którzy mają największy udział w spółce i deklarują chęć jej rozwijania. Trzeba jednak pamiętać, że Próchnik nie ma jednego znaczącego udziałowca, dlatego trudno jest przewidzieć, jaki będzie wynik głosowania nad uchwałą — twierdzi Rafał Salwa, niezależny analityk.

Na walnym, obok łódzkiej grupy akcjonariuszy, która posiada pakiet ponad 10 proc. akcji Próchnika i zasiada w radzie nadzorczej, ma pojawić się tajemniczy inwestor. Według nieoficjalnych informacji chce długofalowo zaangażować się w spółkę. Z kolei reprezentujący trzeci obóz akcjonariuszy Konrad Wojterkowski, który wraz z innymi stołecznymi inwestorami posiada blisko 10-procentowy pakiet papierów odzieżowej spółki, nie pojawi się na zgromadzeniu.

— Będę wtedy poza krajem, ale nie obawiam się o przyszłość spółki — mówi Konrad Wojterkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu