Ważą się losy Toory

DTK
opublikowano: 12-10-2007, 00:00

Czy banki zgodzą się na plan naprawczy przygotowany przez producenta felg? Wciąż nie wiadomo.

Czy banki zgodzą się na plan naprawczy przygotowany przez producenta felg? Wciąż nie wiadomo.

Wbrew zapowiedziom ze środy, zarząd Toory Poland nie wydał wczoraj komunikatu dotyczącego wyników rozmów z bankami, które w ostatnich tygodniach wypowiedziały kredyty wartości ponad 100 mln zł.

— Przedstawiliśmy nasz plan naprawczy, który banki wciąż analizują. Kiedy udzielą nam jakiejś odpowiedzi, od razu poinformujemy o tym rynek. Mam nadzieję, że stanie się to już dziś — mówi Anna Młynarczyk-Widomska, odpowiadająca w Toorze za relacje inwestorskie.

Wczoraj rozmów z władzami producenta grzejników i felg aluminiowych nie chcieli też komentować przedstawiciele banków (przypomnijmy, że Pekao wypowiedziało kredyty warte 75 mln zł, Calyon Bank 20 mln zł, a Fortis Bank 10 mln zł).

Na wyniki rozmów z niecierpliwością czekają inwestorzy, którzy wczoraj zachowywali duży spokój. Przy wcale nie rekordowych obrotach kurs spółki wahał się między 3,80 zł a 4,75 zł za akcję, by na zamknięciu osiągnąć poziom 4,25 zł (spadek o 2,35 proc. w stosunku do środy).

O olbrzymich kłopotach z płatnościami i możliwej upadłości Toory (wniosek jednego z wierzycieli powinien być rozpoznany jeszcze w październiku) jako pierwszy napisał „PB” już w połowie września. Po naszym tekście ze spółki posypały się złe informacje, nie tylko dotyczące wypowiedzenia umów kredytowych przez banki, ale też wyjścia z firmy inwestorów finansowych i rezygnacji większości członków rady nadzorczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DTK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu