Ważne walne Elkopu

ANP
opublikowano: 05-10-2009, 00:00

Pod koniec miesiąca akcjonariusze Elkopu zajmą się podwyższeniem kapitału i resplitem akcji.

Pod koniec miesiąca akcjonariusze Elkopu zajmą się podwyższeniem kapitału i resplitem akcji.

O ponownym scaleniu akcji Elkopu, którego akcje od roku notowane są w systemie notowań jednolitych, ma zdecydować walne 28 października. Poprzednie, zwołane w połowie września, na którym miały zapaść kluczowe decyzje, nie odbyło się, bo spółka nie zdążyła przygotować uchwał.

Teraz akcjonariusze będą mogli zagłosować m.in. nad podwyższeniem kapitału. Jak napisano w projekcie uchwały, zarząd jest upoważniony do dokonania do 16 września 2012 r. jednego albo kilku kolejnych podwyższeń kapitału zakładowego o łączną kwotę nie wyższą niż 5,33 mln zł. Kolejna uchwała mówi o połączeniu wszystkich dotychczasowych serii akcji spółki w jedną serię. Nowa wartość nominalna każdej akcji ma wynieść 0,50 zł w miejsce dotychczasowej 0,01 zł.

Celem scalenia akcji jest sprostanie wymaganiom zarządu GPW, który negatywnie ocenił funkcjonowanie spółek "groszowych".

Według Gabrieli Dereckiej, prezes Elkopu, w procedurze resplitu spółka będzie opierać się m.in. na standardach wyznaczonych przez Fon, pioniera resplitu na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu