Ważne wybicie na rynku eurodolara

Miłosz Zalewski
opublikowano: 21-07-2009, 00:00

Poniedziałkowa sesja przyniosła długo oczekiwane wybicie kursu EUR/USD z trwającej od czerwca konsolidacji. Po kilku nieudanych atakach kurs eurodolara pokonał 1,42. Kurs złotego podążał za eurodolarem. Najsilniejszy ruch na EUR/PLN miał miejsce przed otwarciem rynku. Złoty umocnił się wczoraj do 4,2820, jednak przez większą część dnia konsolidował się wokół 4,29. Podobna sytuacja miała miejsce na parze USD/PLN. Tam złoty umocnił się o sześć groszy, nurkując do 3,0050. Jednakże przez większość wczorajszej sesji pozostawał stabilny, utrzymując się w okolicach 3,02.

Poniedziałek był dniem bez istotnych danych makroekonomicznych. W tym tygodniu poznamy ważne dane z Polski: inflację, sprzedaż detaliczną i stopę bezrobocia oraz dane finansow spółek z USA. Jeśli dane te nie rozczarują, można z optymizmem patrzeć w przyszłość złotego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu