WBR skarży poprzednie władze

Urszula Chojnacka
01-03-2001, 00:00

WBR skarży poprzednie władze

Zarząd Wielkopolskiego Banku Rolniczego złożył do prokuratury doniesienie o przestępstwie, które miał popełnić poprzedni zarząd instytucji.

Do prokuratury trafiło doniesienie zarządu komisarycznego WBR o przestępstwie poprzednich władz banku. Zarząd ten — zdominowany przez przedstawicieli TUW Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Rozliczeniowych — podpisywał zdaniem obecnych władz banku niekorzystne umowy z instytucjami związanymi ze spółdzielczymi kasami oszczędnościowymi. Z tego tytułuWBR musiał stworzyć ponad 13 mln zł rezerw. W maju 2000 r. TUW SKOK kupiło od drobnych akcjonariuszy akcje WBR uprawniające do 10 proc. głosów na WZA. W listopadzie 2000 r. Komisja Nadzoru Bankowego ustanowiła w WBR zarząd komisaryczny w związku z brakiem efektywnych działań, zmierzających do ustabilizowania sytuacji.

— Nie oznacza to zachwiania bezpieczeństwa banku. Zarząd powołano aby przyspieszyć działania zmierzające do usprawnienia działalności WBR. W tej chwili prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami — mówi Wiesław Głowacki, przewodniczący zarządu komisarycznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WBR skarży poprzednie władze