Czytasz dzięki

Wciąż bez nowego rekordu na S&P500

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 17-08-2020, 18:12

S&P 500 nie osiągnął nowego historycznego rekordu w zeszłym tygodniu, choć wciąż indeks zamknął się z wyraźnym zyskiem.

Ten tydzień rozpoczynamy pozytywnie, choć ponownie bez większej zmienności. Brak jest nowych pozytywnych informacji na temat pakietu pomocowego w USA, a co wydaje się ważniejsze, brak przełomu z walką z koronawirusem. Jak widać jednak, brak jakiegokolwiek progresu nie psuje też z drugiej strony nastrojów na tyle, aby wywołać na rynkach jakąś większą korektę.

Koronawirus na świecie nie spowalnia. Liczba wszystkich przypadków na świecie to 22 miliony, natomiast aktywne przypadki to ok. 6,5 mln. Liczby te stale rosną, choć warto wspomnieć o tym, że liczba nowych przypadków dziennie od mniej więcej miesiąca jest ograniczona poziomem 300 tys. Informacja ta nie brzmi może bardzo optymistycznie, ale wciąż jest to jakaś stabilizacja. W USA z kolei liczba nowych przypadków zaczyna nawet maleć. Stabilizuje się ona w okolicach 50-60 tys., co pozwala na to, aby nie nakładać nowych restrykcji, a w szczególności tych, które miałyby uderzyć w biznes czy samo społeczeństwo. Jeżeli teraz zdecydowano by się na drugi „lockdown”, sytuacja z pewnością nie byłaby zbyt dobra. Dzieje się tak dlatego, ze amerykański Kongres wciąż nie może dojść do porozumienia w sprawie nowego pakietu pomocowego, który miałby na celu obniżenie podatków osobistych oraz przyznanie dodatkowych dopłat dla bezrobotnych. Pieniądze są potrzebne w celu utrzymania kondycji konsumentów względnie bez zmian. Dopóki mówi się o szansie na takie pieniądze, nie widać paniki ani wśród społeczeństwa, ani na rynku.

Jeżeli chodzi o rynek, to w zeszłym tygodniu zabrakło mniej niż 0,5% do osiągnięcia nowych historycznych maksimów na S&P 500, które znajdują się blisko poziomu 3400 punktów. Ta sztuka się oczywiście nie udała, ale ten tydzień rozpoczęty został pozytywnie. Trump wskazuje, że nie ma żadnych nowych informacji na temat negocjacji dotyczących pakietu pomocowego. Mimo to, dzisiejszy dzień na giełdach wygląda bardzo pozytywnie. Sesja w Europie kończy się umiarkowanymi wzrostami, choć na czerwono zamknęły się dzisiaj indeksy we Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii. Na Wall Street spadki widoczne są na Dow Jonesie, natomiast Nasdaq rośnie o ponad 0,7%. WIG20 kończy dzisiaj dzień pozytywnie zyskując 0,3%.

 

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Stajniak Starszy Analityk Rynków Finansowych XTB

Polecane