Wciąż dobre nastroje na rynkach akcji

Marek Druś
12-03-2009, 00:00

Środowa sesja na europejskich rynkach akcji rozpoczęła się od spadków indeksów. Inwestorzy realizowali zyski z poprzedniego dnia, zakończonego największym w tym roku, ponad 5-procentowym wzrostem paneuropejskiego DJ Stoxx 600. Kupujący szybko przejęli jednak inicjatywę.

Inwestorzy nadal chętnie kupowali akcje banków. Mają bowiem nadzieję, że rynki finansowe najgorsze mogą już mieć za sobą. Nawet 8,5 proc. drożał Deutsche Bank. Mocno rosły kursy spółek surowcowych. Popyt na akcje m.in. BHP Billiton wywołały dobre dane makro z Chin, które rozbudziły wiarę, że trzecia na świecie gospodarka nie będzie hamowała. Spekulacje o nadchodzącej fali fuzji zachęciły inwestorów do kupowania akcji spółek motoryzacyjnych. Znów pojawiła się plotka, że połączą się Peugeot i Renault. Ich akcje zdrożały, podobnie jak papiery BMW.

Sesje w USA rozpoczęły się od wzrostów indeksów. Znów drożały banki, m.in. Citigroup. Prezes globalnego giganta finansowego dał we wtorek impuls wzrostowy rynkom akcji zapowiadając, że bank będzie miał świetny pierwszy kwartał. Rosły kursy technologicznych blue chipów, m.in. Hewlett-Packard. Analitycy UBS podwyższyli rekomendację dla jego papierów do "kupuj".

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wciąż dobre nastroje na rynkach akcji